Proseniorské aktivity

Přihlášení poradny

Podporují nás

csob_rlogo PS 2017 zakladni verze na cervenou praha  esf mpo mpsv intel logoskodaNEDEJTE SE logo     ferona-logo

 

Úvod > O nás > Tiskové zprávy > Konference k dvacátému výročí občanských poraden v ČR

Konference k dvacátému výročí občanských poraden v ČR

Konference k dvacátému výročí občanských poraden v ČR, která se uskuteční 8. 6. 2016 od 14:00 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (místnost 205) pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaely Marksové a předsedy výboru pro sociální politiku PSP Miroslava Zavadila.

 

Lidé, co nezvládají své dluhy, senioři, kteří naletěli šmejdům, zoufalé matky bez výživného na dítě. Stovky a tisíce lidí se dostávají do tíživých životních situací, které neumějí sami řešit. Již dvacet let jim pomáhají občanské poradny sdružené do Asociace občanských poraden. „Zakládajícími členy byly Děčín, Havířov, Praha Jižní Město a Brno (ulice Anenská). Nyní už AOP sdružuje 40 občanských poraden, jejich detašovaných pracovišť a kontaktních míst, celkem v 83 místech ČR, které ročně zodpoví téměř na 76 tisíc dotazů lidem, kteří se nachází v nepříznivé sociální situaci, bilancuje ředitel Asociace Stanislav Skalický a doplňuje: „Do poraden přicházejí lidé s rozmanitými problémy, naše služby tak mají široký záběr a zasahují do mnoha oblastí lidského života. Role poraden je ale významná i v tom, že příslušné státní a místní orgány upozorňujeme na nedostatky legislativy a na neřešené problémy občanů.“ Za 20 let činnosti AOP členské občanské poradny zodpověděly před 700 000 dotazů.

Kromě bilancování se konference k dvacátému výročí občanských poraden zaměří i na dluhovou problematiku, která je nejčastější oblastí občanského poradenství. „Naším cílem není jen poskytovat klientům věcně správné informace a kontakty, ale být jim především průvodcem po celou dobu jejich obtíží“, říká Hynek Kalvoda, předseda výboru AOP. Občanské poradny jsou podle něj zázemím, které je dlouhodobě nablízku jako instituce bezplatné, důvěrné, nezávislé a nestranné pomoci. O zkušenosti s dluhovým poradenstvím ze skotských občanských poraden se podělí Joan McLaren.

Od 16:35 proběhnou v rámci konference workshopy zaměřené na nejtíživější problémy v oblasti nezvladatelného zadlužení, nákladů exekucí či dluhů z výživného, které pak budou prezentovat své výstupy.  „Chceme, aby na závěr konference zazněly konkrétní návrhy řešení, ke kterým se budou moci vyjádřit přítomní poslanci i zástupci MPSV“, uzavírá Stanislav Skalický.    

 

Kontakt:

Hynek Kalvoda

Asociace občanských  poraden

Tel. 777 257 568

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

© 2010 Asociace občanských poraden . aop@obcanskeporadny.cz