Asociace občanských poraden

Asociace občanských poraden

Asociace občanských poraden je nástupnickou organizací Sdružení pro vybudování sítě občanských poraden, které bylo založené v roce 1997. Nyní AOP sdružuje 34 občanských poraden, jejich detašovaných pracovišť a kontaktních míst, celkem v 80 místech ČR, které ročně zodpoví přes 79 tisíc dotazů v 18 oblastech.

 

Občanské poradny nenahrazují služby advokátní kanceláře. Poradci jsou sociální pracovníci, nikoliv právníci. Informují o právní úpravě, ale nepodávají právní výklady. OP jsou poskytovatelem odborného sociálního poradenství podle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. Cílem OP je informovat občany o jejich právech a povinnostech, pomáhat jim zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení.

Aktuality

Tisková zpráva AOP: Opakované a systémové problémy z pohledu občanských poraden- Na jedné straně nabídka podpory, na druhé straně bariéry

Stát sice přijímá různé nástroje jak pomoci lidem s nízkými příjmy, proces testování žadatelů o pomoc je však stále velmi byrokratický, zdlouhavý a nereaguje na potřeby včas. Do občanských poraden pak přicházejí zoufalí žadatelé znechucení délkou čekání, nečinností některých úředníků a poznáním, že pomoc nakonec nedostanou.

Číst dál

Výzva k předkládání návrhů na udělení ceny „OZVĚNY CHUDOBY“

Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR (EAPN ČR) ocení publicistické příspěvky v médiích, věnované různým podobám chudoby. Kdokoliv (fyzické i právnické osoby včetně redakcí) může navrhnout publicistické dílo k ocenění. Přihlásit lze příspěvky publikované v českých médiích, které byly v češtině zveřejněny v období od 1. dubna 2022 do 31. března 2023 v České republice.

Číst dál

REMEDIUM PRAHA HLEDÁ PORADCE/ PORADKYNI DO OBČANSKÉ PORADNY

Hledáte práci, ve které Vám nehrozí stereotyp, učíte se stále něco nového, potkáváte se s novými lidmi a novými výzvami?  Jste komunikativní, empatický a respektující člověk? Zajímají vás právní předpisy a jejich aplikace? Vítáte podporu užšího i širšího týmu a sami ji dokážete poskytnout?

Jsou Vám blízké hodnoty  této organizace ? Pak to zkuste v Občanské poradně REMEDIUM Praha.

Číst dál

Odborné poradenství zdarma

Za poskytnuté poradenství v občanských poradnách nikdy neplatíte. Poradenství je ve všech 18 oblastech poskytováno zcela zdarma.

Pravidelně školení poradci

Pro naše poradce pravidelně pořádáme školení v aktuálních právních tématech. Poradci dále dostávají metodickou podporu v jednotlivých oblastech poradenství a informační materiály.

Anonymita a diskrétnost

Klienti mohou své problémové situace konzultovat s poradci anonymně a nemusí udávat jakékoliv osobní údaje. Pracovníci poradny jsou vždy vázáni mlčenlivostí.

Mapa poraden

Podporují nás