Tisková zpráva AOP, 12.9.2023: Systémové problémy z pohledu občanských poraden ve druhém čtvrtletí roku 2023- Systémové problémy často ztěžují pomoc klientům občanských poraden

Dluhy, sociální dávky, starobní a invalidní důchody, bydlení, pracovněprávní problematika. Celá řada problémů z těchto oblastí, které pravidelně řeší občanské poradny, se opakovaly i ve druhém čtvrtletí roku 2023. Dotazy se standardně týkají nejvíce poskytování informací o státní sociální podpoře a nárokům na jednotlivé dávky tohoto systému. Když pracovníci občanských poraden narazí  na systémové problémy z hlediska legislativy či procesu, je pomoc těmto lidem velmi ztížena.

Pokračovat ve čtení

Tisková zpráva AOP ze dne 23.6.2023: „Stále více klientů se obrací na občanské poradny v souvislosti s energetickou krizí“

Stále častěji se klienti obrací na poradce s žádostí o pomoc v souvislosti s vyúčtováním a vysokým nedoplatkem, kdy zálohy byly stanoveny příliš nízko a dodavatel klienta neupozornil, aby si stanovil výši záloh přiměřeně k předpokládané platbě za energie. Řada klientů uvádí, že výše nedoplatku neodpovídá nově stanovené ceně a chtějí pomoc při reklamaci.  Na druhou stranu se na nás obrací i klienti, kde byly zálohy stanoveny nepřiměřeně vysoko, i když předchozí vyúčtování skončilo přeplatkem.

Pokračovat ve čtení

Newsletter č.2/2023

Asociace občanských poraden vydala v červenci 2023 newsletter č. 2 v rámci projektu „Asociace občanských poraden a zpřístupnění jejich služeb dalším partnerským organizacím v neziskovém sektoru“, jenž je podpořený Úřadem vlády České republiky z dotačního programu Podpora celostátních mezioborových sítí nestátních neziskových organizací 2023.

Pokračovat ve čtení

Tisková zpráva AOP: Ambasadorkou Asociace občanských poraden se stala herečka Aneta Kernová“

Herečka, režisérka, zpěvačka, malířka i scenáristka. Tím vším je nebo vbrzku chce být Aneta Kernová, která v současné době pendluje mezi Amerikou a Prahou. „Noste roušky,“ nabádala Aneta ve videu, které viděly během Covidu sta miliony lidí na celém světě. „Když prší slzy“ je název filmu, pojednávající o domácím násilí a lásce dvou žen, kde Aneta Kernová ztvárnila jednu z hlavních rolí. Poselstvím filmu je pomoci obětem domácího násilí, aby našly sílu od násilníka odejít a začít nový život.

Pokračovat ve čtení

Newsletter č.1/2023

Asociace občanských poraden vydala v červenci 2023 newsletter č. 1 v rámci projektu „Asociace občanských poraden a zpřístupnění jejich služeb dalším partnerským organizacím v neziskovém sektoru“, jenž je podpořený Úřadem vlády České republiky z dotačního programu Podpora celostátních mezioborových sítí nestátních neziskových organizací 2023.

Pokračovat ve čtení