Skip to main content

Semináře pro poskytovatele sociálních a pečovatelských služeb

Asociace občanských poraden uspořádá během dubna semináře pro vzdělavatele a poskytovatele sociálních a pečovatelských služeb. Cyklus seminářů proběhne v rámci projektu "Otevřené dveře na trh práce", který je spolufinancovaný z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Smyslem tohoto projektu je zlepšit situaci absolventů sociálně orientovaných škol, kteří složitě hledají uplatnění na trhu práce. Seminář pro Ústecký kraj se uskuteční 15. dubna 2014 v Ústí nad Labem, pro Kraj Vysočina 24. dubna 2014 v Třebíči a v Moravskoslezském kraji je seminář naplánován na 30. dubna 2014 v Havířově.

Semináře navazují na pilotní testování metodiky zaměstnávání absolventů, které v těchto třech krajích probíhalo v uplynulých měsících. Jeho cílem bylo ověřit, zdali nově nastavený systém tutorských praxí lépe připraví absolventy na jejich budoucí povolání. „Poskytovatelé sociálních a pečovatelských služeb mnohdy poukazují na skutečnost, že znalosti studentů nereagují na aktuální potřeby zaměstnavatelů“, říká Mgr. Hynek Kalvoda z Asociace občanských poraden a dodává: „usilujeme o nastavení systému většího propojení vzdělání a praxe.“ Na projektu se proto aktivně podílí Česká asociace pečovatelské služby, která sdružuje přes 250 organizací poskytujících terénní sociálně-zdravotní služby. Její zástupci budou na seminářích prezentovat výsledky pilotního testování modelu vzájemné spolupráce mezi vzdělávacími institucemi a zaměstnavateli v oblasti odborného sociálního poradenství a pečovatelských služeb. Kromě prezentace příkladů dobré praxe je cílem seminářů přenést know-how jednotlivých partnerů, a na základě sdílení zkušeností zajistit dlouhodobou spolupráci vedoucí k podpoře zaměstnávání mladých absolventů.

Bližší informace: www.obcanskeporadny.cz

Kontakt: koordinátorka projektu Andrea Bézová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.