Skip to main content

Tisková zpráva - Vím, kde a jak hledat práci

Praha, 18. července 2011 - Profesní poradkyně a poradci od ledna 2010 do května 2011 pomáhali ženám a mužům při návratu do zaměstnání. Své odborné služby nabízeli bezplatně v rámci projektu Sladit práci a rodinu dá práci, který realizuje společnost EuroProfis spolu s Asociací občanských poraden.

Služby byly určeny především lidem, kteří se pohybují delší dobu mimo pracovní trh a potřebují se na cestě za novým uplatněním zorientovat ve své aktuální situaci a v dostupných pracovních možnostech. Poradenství současně pomáhá skloubit potřeby rodinného života i profesní ambice.
V rámci projektu Sladit práci a rodinu dá práci bylo poskytnuto poradenství 126ti klientům.
Klienti a klientky poradenství nejvíce v anonymním hodnocení vyzdvihli partnerský a individuální přístup poradců, posílení sebevědomí a motivující informačně hodnotnou spolupráci. Skrze ní se jim podařilo zviditelnit si vlastní cíle a vytyčit konkrétní kroky k jejich naplnění. Někteří z klientů poradenství již našli své pracovní uplatnění, jiným „spolupráce dala naději, že práci prostě najít musí a určitě to zvládnou".
Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Další informace:
Ing. Lenka Růžičková, manažerka projektu
Vinohradská 29/93, 120 00 Praha 2 - Vinohrady
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Gsm: +420 605 402 429
http://www.europrofis.cz/cs/projekty/seznam-projektu/sladit%20rodinu-a-praci
www.esfcr.cz/projekty/sladit-praci-a-rodinu-da-praci

Poznámka pro editory:
1. EuroProfis, s.r.o. je poradenská a vzdělávací společnost s desetiletou zkušeností v oblasti řízení a realizace projektů rozvoje lidských zdrojů. Jako jedna z prvních firem v ČR předložila a řídila projekty v předvstupních programech a iniciativách EU. Nyní je součástí sítě poradenských společností Draxl & Zehetner Consulting Network Wien.
2. Koncepce poradenství vznikla v rámci pracovního programu Zaměstnanci projektu IS EQUAL Prolomit vlny, č. CZ.04.4.09/4.3.00.4/0071, který společnost EuroProfis s.r.o. realizovala v letech 2005-2008.