Skip to main content

Tisková zpráva AOP: Poslední týdny na změnu dodavatele energií!

Odběratelům energií, kteří zůstávají v režimu dodavatele poslední instance, hrozí ukončení dodávek. Na sjednání smlouvy v běžném režimu mají poslední týdny.

Pád Bohemia Energy v říjnu loňského roku, po kterém brzy následovaly krachy dalších dodavatelů energií, přivedl statisíce domácností do režimu dodavatele poslední instance, o jehož existenci a způsobu fungování většina odběratelů dosud nic nevěděla. Naši poradci v občanských poradnách v té době mnoha lidem vysvětlovali situaci a pomáhali s přechodem na standardní smlouvu.

Drtivá většina lidí má dnes již zajištěny standardní dodávky energií, v režimu dodavatele poslední instance však stále zůstává několik tisíc odběratelů. Těmto lidem reálně hrozí, že od poloviny dubna letošního roku budou zcela bez dodávek energií. „Dodavatelé poslední instance poskytují dodávky energií jen pod dobu 6ti měsíců, říká k tomu Hynek Kalvoda z Asociace občanských poraden a dodává: „Pokud si odběratel v této době nesjedná smlouvu na dodávku energií v běžném režimu, hrozí mu ukončení dodávky energií.“

Poradci v občanských poradnách jsou připraveni i nadále být nápomocni se změnou dodavatelů a zajištěním standartních smluv na dodávky energií. „Dále jsme také připraveni pomáhat lidem řešit důsledky rostoucích cen energií například při uplatnění nároků na dávky mimořádné okamžité pomoci, které vyplácí úřad práce ČR nebo při řešení příspěvku na bydlení“, uzavírá Kalvoda.

Občanské poradny působní v řadě poraden, detašovaných pracovištích a kontaktních místech po celé ČR, bližší seznam najdete na www.obcanskeporadny.cz

 

16. 3. 2022

Kontakt:
Mgr. Hynek Kalvoda
Předseda výboru Asociace občanských poraden
Sabinova 3
130 00 Praha 3
Tel. 777 257 568
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.obcanskeporadny.cz